»Rusija ne bo sprejela omejitve cene 60 dolarjev za 159-litrski sod nafte.«
»Višanje proizvodnje in boj za tržni delež bi lahko ceno nafte zbila na 40 dolarjev za 159-litrski sod.«
»V morje je 15. januarja steklo skoraj 12.000 159-litrskih sodov nafte.«
»Okrevanje povpraševanja na Kitajskem še naprej presega pričakovanja, pri čemer je država marca postavila rekord pri 16 milijonih 159-litrskih sodov na dan.«
»Ob prepovedi uvoza ruske nafte na trgu lahko zmanjka več kot pet milijonov sodčkov nafte, zaradi česar bi se lahko cena nafte dvignila s sto dolarjev na 200 dolarjev.«
»Kazalo je sicer, da bo nedavni dogovor skupine OPEC+ o temeljitem znižanju proizvodnje (za 9,7 milijona 159-litrskih sodov dnevno v maju in juniju) umiril strasti in uravnovesil trg, toda nafta ob rekordni presežni ponudbi še naprej izgublja.«
»Dvig cen goriv je neposredno povezan s krizo v Ukrajini. Cena bi se lahko hitro znižala. V nekaj tednih bi lahko z 200 dolarjev padla na 80 dolarjev za 158-litrski sod nafte. Ker smo v izredno težkem trenutku, v času hude krize, in v takih trenutkih so cene goriv zelo občutljive.«
»Bodo cene nafte še letos dosegle 100 dolarjev.«
»Danes je 60 dolarjev (za sod), jutri je lahko kar koli. Postati odvisen od sprejetih odločitev neprijateljskih držav je za nas nesprejemljivo.«
»V najslabšem primeru, če se države odločijo za celotno sankcioniranje ruskega energetskega izvoza, bi se cena nafte brent lahko dvignila celo nad 200 dolarjev.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju